Odwróć myśli i przekonania, które cię niepokoją – Metoda Byron Katie

The work – metoda Byron Katie w połączeniu z empatią (uświadomieniem sobie potrzeb, czyli pozytywnych intencji) pomaga pogodzić się z rzeczywistością i być zadowolonym tu i teraz. Pomaga uwolnić się od swoich ograniczających przekonań, lęków, frustracji, narzekania, pretensji, depresji i innych trapiących nas myśli. Wystarczy zadać sobie na piśmie cztery pytania i odwrócić przekonanie, które nas niepokoi:

1. Czy to prawda?
2. Czy jesteś absolutnie pewien, że to prawda?
3. Jak się czujesz, gdy myślisz, że to prawda?
4. Jak byś się czuł, gdybyś uznał, że to nieprawda?
5. Na drugim etapie odwracamy pierwotną myśl.

Jeśli jest to oskarżenie, to szukamy najgorszego oskarżenia i je odwracamy i szukamy prawdy w odwróceniu. Np. On mnie nie słucha. odwracamy na cztery sposoby:

a. Ja nie słucham jego. (jeśli go oceniam, to nie słyszę, jakie są jego potrzeby)
b. On mnie słucha. (na tyle na ile potrafi, to mnie słucha.)
c. Ja nie słucham siebie. (nie jestem w kontakcie z własnymi potrzebami i mam pretensje do niego)
d. Mój umysł mnie nie słucha (rzeczywiście robi, co chce)

Arkusze do własnej pracy nad przekonaniami i ocenami:

Oceniaj swojego blizniego.doc

Jedno przekonanie na raz.doc

Więcej thework.org in English only

Książki

Mini_Ksiazeczka_Byron_Katie.pdf

„Kłamstwa o miłości” – Byron Katie, Michael Katz

W książce „Kłamstwa o miłości” Byron Katie i Michale Katz kwestionuja metody zdobywania uczucia i akceptacji, które opierają się na manipulacji i oszustwie. Dzięki tym metodom możesz przyciągnąć uwagę drugiej osoby, wywołać wrażenie, kusić, a często udawać kogoś innego, niż jesteś w rzeczywistości. Zabiegasz o miłość, rozpaczliwie walczysz o jej utrzymanie albo usiłujesz z nią skończyć. W ten sposób mylisz potrzebę z prawdziwym uczuciem. Bo miłość nigdy nie zamiera, nie jest zależna od czegokolwiek lub kogokolwiek z zewnątrz. To cudowny stan. Chyba że zamieni się w koszmar…

„Radość każdego dnia” – Byron Katie,

Radość jest tym, czym jesteśmy w głębi duszy. Ta książka jest spojrzeniem w głąb istnienia, portretem przebudzonego umysłu. Autorzy odwołują się do Tao Te Ching – klasycznego dzieła chińskiego stanowiącego praktyczny podręcznik sztuki życia. Radość każdego dnia przedstawia następujące zasady, zapewniające pozytywny rozwój osobisty: ” Jeśli chcesz stać się pełny, pozwól sobie być pustym. ” Zaufaj swoim naturalnym reakcjom. ” Naucz się odróżniać rzeczywistość od jej postrzegania. ” Poznaj to, co męskie, lecz trzymaj się tego, co kobiece. ” Zapobiegaj kłopotom, zanim się zaczną, uporządkuj sprawy, zanim zaistnieją. Ten poradnik pomoże oczyścić umysł i osiągnąć równowagę wewnętrzną. Dzięki niemu można się nauczyć akceptować teraźniejszość i bez względu na to, co się dzieje, zachować pogodę ducha i być przyjaznym wobec siebie i innych. Katie Byron przeszła przemianę duchową od głębokiej depresji po wolność i spokój. Jest autorką bestsellerowych poradników Kłamstwa o miłości i Loving What Is.

„Loving What Is” – Byron Katie

Jeśli chciałbyś pomocy w tym procesie – oferuję 30 minutowe nieodpłatne sesje raz w tygodniu waldemar.piasecki@gmail.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: